چسب های کاشی پودری

چسب های کاشی پودری

چسب های کاشی پودری چیست ؟ چسب کاشی معمولا از یک پودر مبتنی بر لاستیک در ترکیب با مایع پراکندگی پلیمری آب تشکیل شده است و برای تشکیل یک پیوند بین کاشی و یک سطح استفاده می شود. چسب های کاشی می توانند از لحاظ ترکيب و کاربرد مورد نظر مورد استفاده قرار گيرند ، اما به طور کلی آنها برای پيوند کاشی به تقريبا هر نوع پايه از جمله آجر، بتونه، رندر، بلوک، گچ ، ديوار رنگی و … مناسب هستند ، پوشش های اپوکسی، تخته کاشی، فولاد، کفپوش، تخته سه لایه، نئوپان، وینیل، سرامیک، سنگ طبیعی و آسفالت ، هنگام انتخاب بهترین چسب کاشی برای پروژه خود، تعدادی از عوامل را در نظر بگیرید . اول از همه، و شاید مهمتر از همه، کمیتی است که شما نیاز دارید . که چسب های کاشی پودری توسط فرناندو فربوئ تولید شده است .

 

چسب های کاشی پودری

چسب های کاشی پودری

 

برای مطالعه بیشتر در مورد آب بندی های بتن و ملات روی لینک سبز کلیک کنید .

 

مقدار استفاده چسب های کاشی پودری 

چسب های کاشی پودری در بسیاری از اندازه های مختلف موجود است که عمدتا از ۳ کیلو وات کوچکتر است تا هر ۲۰ کیلوگرم . یک قاعده کلی این است که تقریبا ۲ کیلوگرم در هر متر مربع ( این برای عمق ۱ میلیمتر است ) بنابراین شما با محاسبه های دقیق کل عمق می توانید بگویید که چه اندازه چسب های کاشی پودری برای نصب کاشی نیازمند هستید . چسب کاشی همچنین از نظر رنگ و نوع کاربرد متفاوت است ، مهم این است که بر روی چه سطحی و برای نصب چه نوع کاشی قرار گرفته است . زیرا این امر محصولی است که مناسب با کار شما را تحت تاثیر قرار می دهد .

نصب کاشی با چسب های کاشی پودری

برای مثال کاشی های طبیعی ، که طبق آن طبیعت ممکن است سطح شفافیت آن را داشته باشد ، استفاده از چسب های کاشی پودری و یا رنگی بسیار مهم است ، و شما رنگ چسب را باید متناسب با رنگ کاشی انتخاب کنید و این موضوع در زیبایی بسیار اهمیت دارد و در بیشتر مواقع شما باید از چسب های سفید رنگ استفاده کنید ، شما همچنین می توانید بین چسب هایی که انعطاف پذیری بیشتری دارند، زمان تنظیم سریع تر و عملکرد بهتر در هنگام اتصال به مواد خاص مانند کف های چوبی را انتخاب کنید ، و شما برای نصب کاشی نیار به ابزارآلات خاصی ندارید و نصب کاشی بسیار آسان است ولی شما نیازمند دقت زیاد و سرعت عمل بالا هستید .

نصب کاشی با استفاده از ابزارآلات 

برای نصب کاشی شما نیاز به ابزارآلاتی مانند چسب، یک قلم مو مناسب با کاشی خود نیازمند هستید و یکی از مهمترین وسایلی که شما نیازمند به آن هستید استفاده از چسب های کاشی پودری در نصب کاشی هستید و شما همیشه نیازمند یک قلوه متناسب با نوع کاشی هستید و قلوه در نصب کاشی بسیار مفید است و قلوه به عنوان تکمیل کننده نصب کاشی مورد استفاده قرار می گیرد . مثلا هنگام کاشت کاشی های بزرگ شما می توانید از یک قلاب با اندازه بزرگتر استفاده کنید تا لبه های عمیق تر و گسترده تر را در چسب ایجاد کنید.به همین ترتیب، اگر کاشی های موزاییک را نصب می کنید، توصیه می شود از یک موزاییکی استفاده کنید که بسیار باریک و کوچک هستند .

 

چسب های کاشی پودری

چسب های کاشی پودری

 

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  گروت های سیمانی

چسب بر اساس پودر سیمان

بیشترین چسب بنا بر پودر سیمان مناسب برای کاشت سرامیک یا کاشی در داخل (اتاق نشیمن ، آشپزخانه ، حمام ) و یا خارج از (پاسیو ، بالکن و … در خانه خود است تا زمانی که بستر بتن جامد خشک نشده باشد نمی توانید از چسب های کاشی پودری استفاده کنید . با این وجود باید اطمینان حاصل کنید که بستر به طور کامل برداشته شده و کاملا شسته شده است تا هر گرد و غبار یا چربی را از بین ببرد و برخی از چسب ها ممکن است فقط کف آن با چسب پر شده باشد و همیشه باید به خواص چسب دقت کنید و بعد آن را مورد استفاده قرار دهید .

درست کردن چسب های کاشی پودری 

درست کردن یک کار آسان و بسیار ساده است و بهترین کار با استفاده از یک مته الکتریکی دستی و مخلوط کردن ملات با یکدیگر است و شما در نصب کاشی نیازمند سرعت عمل بالا و دقت زیاد هستید و این کار بسیار آسان و ساده است  همچنین توصیه می شود قبل از استفاده از چسب های کاشی پودری برای مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه بمانید ، زیرا این موضوع می تواند در محلول پودر چسب های کاشی پودری بسیار موثر و مفید باشد و اگر چه، چسب های پودری ظرف ۲ ساعت خشک می شود . به یاد داشته باشید که زمان تنظیم عملکرد چسب ها بستگی به درجه حرارت و دمای منطقه شما دارد .

هنگامی که شما چسب های کاشی پودری صحیح را برای پروژه خود خریداری می کنید ، سپس باید آن را مخلوط کنید ، آماده کردن چسب ها بسیار مهم است ، همیشه چسب خود را در مقادیر کم وقتی که از طریق پروژه پیشرفت می کنید مخلوط کنید و شما هیچ وقت نمی دانید که چه زمانی به آن چسب ها نیازمند هستید و شما زمانی باید چسب های پودری را آماده کنید که در همان لحظه به آن نیازمند هستید و شما باید به اندازه ای که نیاز دارید چسب را درست کنید و بر ای این که بدانید چه مقدار چسب نیازمند هستید باید یک بررسی دقیق انجام دهید .

چسب بر اساس لاستیک انعطاف پذیر

این چسب لاستیک بر اساس سیمان اصلاح شده پلیمر است که شما فقط آب اضافه می کنید ، برای کاشت بیشتر کاشی ها از قبیل سرامیک ، سنگریزه ، ظروف چینی ، گرانیت ، سنگ مرمر و سنگ مصنوعی بر روی بسترها مانند بتن ، ورق سیمان ضخیم (حرکت محدود ) و غشای ضدآب سازگار است . مجددا بستر باید از گرد و غبار ، خاک یا گریس باشد و ممکن است نیاز به پیش ریزی داشته باشد . اگرچه شما می توانید از چسب انعطاف پذیرتری مانند چسب های کاشی پودری بر اساس داخل و خارج از منزل استفاده کنید ، برخی از چسب ها در مناطق دارای رطوبت ثابت مانند کف دوش توصیه نمی شود بنابراین مشخصات محصول را بررسی کنید .

 

چسب های کاشی پودری

چسب های کاشی پودری

 

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  گروت و روش اجرای گروت ریزی و طراحی آن

چسب دو طرفه لاستیکی قابل انعطاف

در این چسب های کاشی پودری نباید آب اضافه کنید بلکه باید از  اکریلیک مایع استفاده کنید و این مواد باعث می شود که انعطاف پذیری بیشتری پیدا کند و برای آنکه سطح کاشی شما صاف و براق باشند بهتر است در زیر آن از ملات های بتن استفاده کنید  اما توصیه می شود که سعی کنید سدیم چوب را به همان اندازه که می توانید استفاده کنید و از افزودنی انعطاف پذیر در محلول استفاده کنید ، زیرا در طول زمان کاشی ها و جرقه ها می توانند از کف جدا شوند . همچنین توصیه می شود که سطح صاف و براق را برای چسبندگی بهتر بشویید .

همیشه هنگام چسباندن کاشی مطمئن شوید که شما مراحل آن را برای خشک کردن و سفت کردن یا مرطوب کردن و آبرسانی انجام داده اید اگر چسب خشک شود کاشی ها درست نصب نمی شوند و این باعث می شود که  چسب ریزش پیدا می کند و به اندازه کافی درز های کاشی را پوشش نمی دهد و این عوال باعث می شود که کاشی ها بشکنند و یا در جای خود دوام خود را دست بدهند و این مثال بیشتر در جاهایی که مرطوب است اتفاق می افتد مانند دشتشویی ها ، حمام ها ، استخر ها و …

کاربرد چسب های کاشی پودری 

هنگامی که به کاربرد واقعی چسب های کاشی پودری می پردازیم که بخواهیم از آن برای نصب کاشی استفاده کنیم . و شما زمانی می توانید از یک ماله با مقیاس استاندارد برای قرار دادن چسب بر روی کف یا دیواری که می خواهید بر روی آن کاشی کاری کنید را محاسبه کرده باشید و مراحل آن را به ترتیب انجام داده باشید . سپس هنگامی که مقدار زیادی از چسب را اعمال کردید ، به اندازه کافی برای قرار دادن چند کاشی بر روی سطح خود قرار دهید و باید توجه داشته باشید که چسب را به طور مساوی در همه جا استفاده کرده اید و شما نباید در یک قسمت چسب زیادی استفاده کنید و در بعضی جاها از چسب کمتری استفاده کنید و این مسئله مشکلاتی بوجود می آورد .

چسب های کاشی پودری

چسب های کاشی پودری

 

قیمت چسب های کاشی پودری

قیمت چسب های کاشی پودری یستگی نوع آن دارد و ما در چسب های پودری از انواع مختلفی در چسب ها برخوردار هستیم که هر یک در جاهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که هر یک قیمت های مختلفی دارند و هر یک مزایا و معایبی دارند که شما باید بستگی به نوع کار خود چسب خود را خریداری کنید .

امتیاز شما به این مقاله :
User Rating
5 based on 2 votes
Service Type
چسب های کاشی پودری
Description
چسب های کاشی پودری
0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *