بتن و مواد افزودنی بتن در بتن شیمی سازه

بتن و مواد افزودنی بتن در بتن شیمی سازه

بتن به هر ماده یا ترکیبی گفته می شود که از یک ماده چسبنده با خاصیت سیمانی شدن تشکیل شده باشد. انواع مختلف سیمان، مواد افزودنی، پلیمرها، الیاف و غیره می تواند در ساخت بتن به کار رود.

انواع مختلف بتن با مصالح مختلف که هر کدام خواص مخصوص به خود را دارند امروزه کاربردهای متنوعی پیدا کرده اند. مواد اولیه بتن ارزان و در دسترس هستند که از مزایای اصلی بتن محسوب می شود.

در حالت کلی بتن از مخلوط آب با سیمان آبی و سنگدانه های مخنلف در اثر واکنش آب با سیمان حاصل می شود که دارای ویژگی های خاص است.

در دسترس بودن مصالح بتن، دوام نسبتا زیاد و نیاز به ساخت و سازهای فراوان سازه های بتنی شامل ساختمان ها، سدها، پل ها، تونل ها، راه ها و غیره این ماده را بسیار پر مصرف نموده است.

دوام بتن در محیط های مختلف مساله ای است که در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بتن باید همگن، کارا، مقاوم، پایا و کم تراوا باشد.

در بسیاری از موارد با انتخاب مصالح، نسبت های اختلاط مناسب، به کار بستن روش های درست، استفاده از تجهیزات مناسب و افراد کار آزموده می توان به این ویژگی ها دست یافت.بهره گیری از افزودنی های شیمیایی در کنار مزایای بیشماری که دارند، دستیابی به این ویژگی ها را امکان پذیر تر و آسان تر خواهد کرد.

 

بتن و مواد افزودنی بتن در بتن شیمی سازه
بتن و مواد افزودنی بتن در بتن شیمی سازه

بتن و مواد افزودنی بتن در بتن شیمی سازه

مواد افزودنی بتن

ماده افزودنی بتن تشکیل شده است از سیمان پرتلند، سنگدانه، و آب، که به صورت گرد یا مایع می باشند مواد افزودنی بتن به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده بتن و برای اصلاح خواص بتن، کمی قبل از مخلوط یا درزمان مخلوط به آن افزوده می‌شود.

مواد افزودنی بتن دارای دو دسته هستند

  • مواد افزودنی‌های شیمیایی
  • مواد افزودنی‌های معدنی

مواد افزودنی‌های شیمیایی بتن به پنج دسته تقسیم می‌شود

  • افزودنی‌های شیمیایی بتن _حباب ‌ساز کاهنده آب
  • افزودنی‌های شیمیایی بتن_ دیرگیرکننده بتن
  • افزودنی‌های شیمیایی بتن _زود گیر کننده بتن
  • افزودنی‌های شیمیایی بتن_ روان‌ کننده بتن
  • افزودنی‌های شیمیایی بتن _ کاهنده آب بتن

بتن شیمی سازه این امکان را دارد تا با استفاده از کادر مجرب خوب بهترین بتن و افزودنی های بتن را با بهترین کیفیت در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

ممکن است این ها را نیز بپسندید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *