چسب کاشی در بتن شیمی سازه (۳)

راهنمای استفاده از چسب کاشی در بتن شیمی سازه

چسب کاشی در بتن شیمی سازه

انتخاب چسب کاشی مناسب در بتن شیمی سازه

برای انتخاب بهترین نوع چسب کاشی باید سه سوال زیر پرسیده شود، ما همیشه نیاز داریم که با‌دوام‌ ترین اتصال را فراهم کنیم که این کار با در نظر گرفتن این سه سوال انجام می‌شود.

ابتدا باید میزان استفاده از چسب کاشی که برای مصارف سنگین یا سبک است بررسی شود و چسبی که بتواند میزان چسب مورد نیاز را فراهم کند خریداری گردد.

این پرسش موضوع مهمی است و پاسخ مناسب آن تعیین می ‌کند که به چسب کاشی ضد آب نیاز است یا خیر، حمام به عنوان مکانی مرطوب در نظر گرفته می شود در حالی که کف آشپزخانه مکانی خشک است.

موادی که کاشی به آن متصل می‌ شود نیز موضوعی مهم است زیرا چسب کاشی در ترکیب با بعضی مواد به نسبت سایر مواد بهتر عمل می‌ کند. در ادامه بهترین مواد برای نصب با استفاده از چسب کاشی بررسی می‌ شود.

ملات: برای هر دو نوع اتصال مرطوب و خشک بهترین انتخاب چسب کاشی نازک لاتکس است و اگر این چسب کاشی در دسترس نباشد می ‌توان از چسب کاشی نازک ترکیبی با آب استفاده کرد.

دال بتنی: برای هر دو نوع اتصال مرطوب و خشک بهترین انتخاب چسب کاشی نازک لاتکس است. از انتخاب های دیگر برای اتصال خشک می ‌توان بنه آلی و یک ترکیب آب نازک را نام برد.

تخته سه لا: برای هر دو نوع اتصال مرطوب و خشک چسب کاشی نازک لاتکس یا چسب کاشی اپوکسی که منحصرا برای تخته سه‌ لا درست شده است استفاده می ‌شود.

تخته حامی: برای هر دو نوع اتصال مرطوب و خشک از چسب کاشی نازک لاتکس چسب نازک ترکیبی با آب استفاده می‌ شود. برای اتصال خشک می ‌توان از بنه آلی نیز استفاده کرد.

دیوار خشک: چسب کاشی نازک لاتکس بهترین انتخاب است اما می ‌توان از چسب کاشی نازک ترکیبی با آب و یا بنه آلی نیز استفاده کرد.

بالای کاشی‌های قدیمی: برای هر دو نصب خشک و مرطوب از چسب کاشی نازک لاتکس و یا چسب کاشی اپوکسی استفاده می ‌شود.

چسب کاشی در بتن شیمی سازه

چگونه چسب کاشی را پاک کنیم

در بیشتر مواقع از بین بردن چسب کاشی تنها راه برای برداشتن کاشی‌های ترک ‌خورده یا شکسته و یا وجود آسیب آبی می‌ باشد. بعد از برداشتن تعداد کم و یا تمام کاشی‌ها از بین بردن چسب کاشی باقی ‌مانده بر روی سطح بسیار مهم است. اگر این کار انجام نشود، کاشی‌های جدید نصب شده بالاتر از کاشی‌های قبلی قرار می‌گیرد. این کار ساده است و می توان با استفاده از یک چاقوی بتونه‌رکاری تمام چسب‌های باقی مانده را جدا کرد.

در هنگام استفاده از چسب کاشی جدید باید دقت شود که دقیقا از نوع چسب کاشی قبلی استفاده شود. متاسفانه در بعضی مواقع این کار ممکن نیست اما حداقل باید سعی شود که از یک نوع چسب کاشی استفاده شود، به این صورت که اگر از چسب کاشی با بنه آلی استفاده شده است برای چسب‌ کاری دوباره همین نوع چسب کاشی به کار برده‌ شود.

خرید چسب کاشی در بتن شیمی سازه

چسب کاشی در بتن شیمی سازه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *