اپوکسی ها

پوشش  اپوکسی ها ، جایگزین های بزرگ و مناسبی برای کفپوش طبقه تجاری ، صنعتی و مسکونی هستند . با گزینه های بسیاری از انتخاب و طول عمر طبقه تقریبا بی نظیر است . کفپوش اپوکسی های صنعتی از ۱۵ تا ۳۰ سال عمر می کنند و هر یک بسته جایی دارد که شما از آن استفاده می کنید زیرا ما در بازار از انواع اپوکسی ها برخوردار هستیم که هر یک در برای جاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و شما باید هر یک را در جای خود مورد استفاده قرار دهید زیرا با این کار عمر آن بیشتر می شود و دیگر شما لازم نیست هزینه اضافی برای تعویض اپوکسی ها انجام دهید و هر نسبت به مزایایی که دارند قیمت آن ها متفاوت است در حال حاضر بیش از پنج سال است که پوشش کف را با استفاده از اپوکسی انجام می دهند .

اپوکسی ها

اپوکسی ها

برای مطلعه بیشتر در مورد گروت های سیمانی و واتر استاپ ها روی لینک سبز کلیک کنید .

کاربرد اپوکسی ها

امروزه افراد بیشتری را مشاهده می کنید که از اپوکسی ها برای پوشش فضای مکان مورد استفاده قرار می گیرد که بیشتر برای پوشش گاراژها، سالن های فوتبال، باشگاه ها، استخر ها، مراکز تجاری و… مورد استفاده قرار می گیرد و به هر شکلی که بخواهید می توانید آن را در بیاورید کاربرد بسیار زیادی دارد و شما با انجام دادن اپوکسی به فضای خود زیبایی بسیار زیادی می بخشید و این یکی از مهم ترین مزایای آن است مورد استفاده قرار می گیرد که این پوشش ها بدون بتونه خاکستری با لکه های نفتی در سراسر آن وجود دارد را پوشش می دهد. ما می بینیم تلویزیون صفحه نمایش بزرگ در گاراژ ها و میله های روی چرخ ها نصب می شود که می تواند در مرکز گاراژ قرار گیرد پوشش اپوکسی نه تنها برای کفپوش های گاراژ مناسب است، بلکه برای طبقه های زیرزمینی نیز مناسب است .  

مزایای تزریق اپوکسی 

مزایای تزیق اپوکسی ها عبارتند از :

 1. استحکام کششی اپوکسی درمان شده بیشتر از بتن مورد استفاده قرار می گیرد و تعمیرات اپوکسی که در جاهای مرطوب است تعمیر نمی شود .
 2. زمانی که تزیق اپوکسی انجام شود آزمایش انجام می شود و درز های تمام شکستگی ها را می پوشاند .  
 3. با تزریق اپوکسی ترک ها و میزان شکستگی در آن ها بسیار کم اتفاق می افتد . 
 4. زمان پخت اپوکسی اجازه می دهد تا اپوکسی به گرانش خورده در داخل کرک و درز ها نفوذ کند و مراحل آن به ترتیب انجام شود .
 5. زمانی که مراحل تزریق اپوکسی به ترتیب انجام شود بین ۱۰ الی ۱۶ سال عمر می کند .
 6. برای تزیق اپوکسی ها نیازی نیست هزینه های زیادی را پرداخت کنید .

اپوکسی ها

اپوکسی ها

مزایای تزریق پلی اورتان Crack

مزایای تزیق پلی اورتان عبارتند از :

 1. پلی اورتان می تواند بدون توجه به شرایط کرک و آب و هوا مورد استفاده قرار گیرد . مهم نیست که کراک به طور فعال نشت کند ، پر از گل و یا ذخایر معدنی ، یا کوچک یا بزرگ است .
 2.  تزریق پلی اورتان شامل یک پروسه شستشوی کرک است که قبل از تزریق کرک را پاک می کند .
 3.  گسترش شیمیایی پلی اورتان حفره های داخل بتن را پر می کند.
 4.  پاکسازی سریع پلی اورتان مفید است ، زمانی که نیاز به سرعتی سریع دارید .

معایب تزریق اپوکسی Crack

توجه: پیوند اپوکسی قوی اغلب به عنوان یک ویژگی منفی از تزریق اپوکسی به دلیل استحکام آن ذکر شده است . به یاد داشته باشید که کل پایه بتونه سفت و محکم ریخته شده باشد ، بنابراین، نیاز به انعطاف پذیری در مواد مورد استفاده برای تزریق یک ترک، به نظر من، غیر منطقی است ، معایب تزریق اپوکسی ها عبارتند از :

 1. رطوبت ناسازگار بر کیفیت چسب اپوکسی لنگر استفاده می شود که برای جلب T-Ports بر روی کرک تاثیر می گذارد . بدون چسبندگی کافی ، اپوکسی از پیوستن در تزریق را حفظ نخواهد کرد .
 2. اپوکسی نامناسب در تزریق دوباره آن اپوکسی کراک ترمیم نمی شود بلکه شکست می شود .
 3. تعمیرات نشت زیرزمین خانه با سیمان هیدرولیکی یا تزریق اپوکسی ریز کردن موقت نامناسب است چون دیگر سطح دسترسی به کرک وجود ندارد ، گلدان و یا مواد معدنی در کرک ساخته شده است و بتن در اطراف قطعات کرک اغلب آسیب میبیند .
 4. زمان پخت و ویسکوزیته های اپوکسی موجود، ویژگی های مثبتی دارند که تزریق ترک به اپوکسی به بسته شدن اپوکسی در یک کرک کمک می کند تا اپوکسی تعمیر شود . این مهار کننده از خاک فشرده شده در برابر دیوار بیرونی استفاده می شود . تراکم ضعیف ، غشاهای هواکش و استفاده از اپوکسی ها با ویسکوزیته ناکافی باعث خونریزی اپوکسی در خاک می شود .

اپوکسی ها

اپوکسی ها

معایب تزریق کریستال پلی یورتان

معایب تزریق کریستال پلی یورتان عبارتند از : ۱ ) در حالی که پلی اورتان انعطاف پذیر است و می تواند نیروی فشاری را جذب کند، در معرض کشش قابل توجه نیست ، در نتیجه ممکن است پلی اورتان پاره شود اگر تنش بیش از حد در یک کرک وجود داشته باشد ، مگر اینکه آن تقویت شود . ۲ ) بر خلاف تزریق اپوکسی ، تزریق کراس پلی اورتان تکنیک تزریق را با تایید مثبت نشان می دهد که ترک کامل شده است .

سلسله مراتب فنی اپوکسی ها 

 1. ۱۰۰٪ مواد جامد اپوکسی بر پایه رزین ۱ تا ۲۰ میلی لیتر ضخامت فیلم خشک (D.F.T.) بدون حلال / بدون V.O.C. 2 کامپوننت با نسبت ترکیب ۲ تا ۱
 2. اپوکسی پایه محلول ۲ تا ۴ میلی لیتر ضخامت فیلم خشک (D.F.T.) 40 تا ۵۵٪ حجم جامدات با ۴۵ تا ۶۰٪ حلالها انقباض و تبخیر ۲ ماده با نسبت ۱ تا ۱
 3. اپوکسی پایه حلال کم ساختار ۱ تا ۲ ضخامت فیلم خشک (D.F.T.) 30 تا ۴۰ درصد حجم جامد با ۶۰ تا ۷۰ درصد انحلال دهنده حلال و تبخیر ۲ ماده با نسبت نسبت ۱ نسبت به نسبت ۱
 4. اپوکسی پایه آب ۱ تا ۱٫۵ میلی لیتر ضخامت فیلم خشک (D.F.T.) 30 تا ۴۰٪ در مقابل ۶۰ تا ۷۰٪ انقباض و تبخیر ۲ مولفه با نسبت ۱ تا ۱ ترکیب و یا ۱ مولفه
 5. اپوکسی آب به همان # ۴ همان # ۴ همان # ۴ است
 6. اپوکسی سیلر اصلاح شده ۱ تا ۲ میلی لیتر ضخامت فیلم خشک (D.F.T.) 5٪ افزودنی اپوکسی با تقریبا. ۳۰٪ سایر مواد فعال و پرکننده. ۳۰ تا ۴۰٪ در مقابل ۶۰ تا ۷۰٪ انقباض و تبخیر ۱ مولفه محصول رطوبت
 7. روغن مینا اکریلیک پایه (ورقه و رنگ عرشه) ۱ تا ۱٫۵ میلی لیتر ضخامت فیلم خشک (D.F.T.) 30 تا ۴۰٪ در مقابل با ۶۰ تا ۷۰٪ حلال ها انقباض و تبخیر ۱ ماده مولد رطوبت
 8. رطوبت پلاستیک پلی یورتان همانند # ۶ همانند # ۶ ۱ محصول مرطوب کننده ی مولكولی
 9. اسید اسطوخ بدون درجه میل درجه ضخامت نفوذ سیلر با بتن به خواص شیمیایی واکنش شیمیایی در تماس با ۱ مولفه محصول رطوبت
 10. پایه آب Stain بدون رتبه درجه ضخامت نفوذ آب سفت کننده ۱ جزء محصول رطوبت

 

اپوکسی ها

اپوکسی ها

 

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  ابر روان کننده بتن

انواع سیستم های اپوکسی 

انواع اپوکسی ها عبارتند از : سیستم پخش تک ، سیستم پخش دوتایی ، پوشش اپوکسی نئت یا سیستم رنگ جامد ، اپوکسی فلزی و … که هر یک را برایتان شرح می دهیم . 

 1. سیستم پخش تک : یک کت اپوکسی با پوسته پوسته یا کوارتز پخش شده به اپوکسی با یک کت پوشش مقاوم در برابر UV .
 2. سیستم پخش دوتایی : یک پوشش اپوکسی با یک پوسته یا کوارتز پخش شده به اپوکسی، یک پوشش دوم اپوکسی در بالای صفحه اول پوشش با پوسته یا کوارتز پخش شده یک پوشش ورقه ای مقاوم در برابر اشعه ماورای بنفش . 
 3. پوشش اپوکسی نئت یا سیستم رنگ جامد : معمولا دو کت از اپوکسی رنگ جامد استفاده شده است که ضخامت آن ۱۰ میلیمتر است . به طور عمده در کاربردهای صنعتی استفاده می شود ، زیرا این سیستم کمترین هزینه با همان دوام است . 
 4. اپوکسی فلزی : پوشش اصلی با پوشش ۱۰۰٪ اپوکسی جامد و پوشش اپوکسی فلزی با پوشش اورهان. برای برنامه های کاربردی تزئینی استفاده می شود . 

 

فواید اپوکسی ها 

فواید اپوکسی ها عبارتند از : ترمیم و تعمیر سطوح ،افزایش بازتاب نور ، مقاوم در برابر مواد شیمیایی ، درجه صنعتی ، مقاوم در برابر سایش ، شستسوی آن ها بسیار آسان است ، در برابر لغزش مقاوم است ، مقاوم در برابر نمک ، مقاوم در برابر روغن ، براقیقیت بسیار زیادی دارد ، زیبایی بسیار زیادی به فضاها می بخشد ، آماده سازی بدنه بتونه ، اپوکسی ها ضد آب هستند و مهمترین مزایای آن ها ضد آب بودن آن ها است . که اغلب برای فضاهای خود استفاده می کنند و قیمت انها بسیار مناسب و مقرون به صرفه است و شما نیازی ندارید وقت زیادی را برای تریم فضای خود بگذارید . 

  

اپوکسی ها

اپوکسی ها

تولید اپوکسی ها 

از زمان آغاز اپوکسی در سال ۱۹۳۶ توسط دکتر پیر کاستان سوئیس و دکتر S.O. Greenlee از ایالات متحده ، هزاران ترکیب از ترکیبات اپوکسی برای بسیاری از صنایع مختلف وجود دارد . در اینجا برخی از صنایع پیشرو در حال حاضر استفاده از اپوکسی : رنگ های کف و پوشش ، چسب ، ابزار صنعتی و کامپوزیت ، سیستم های الکتریکی و الکترونیک ، کاربردهای مصرفی و دریایی ، برنامه های کاربردی هوا فضا ، هنر و برنامه های باد و انرژی است . این مقاله بر صنعت رنگ و پوشش کف تمرکز خواهد شد و بهترین محصول برای استفاده از آن است . اگر چه انتخاب های زیادی وجود دارد که می توانید تصمیم بگیرید که کدام نوع اپوکسی برای اعمال وجود دارد ، باید بدانید که در یک سلسله مراتب فنی مشخص وجود دارد . 

 

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  خصوصیات اپوکسی ها

 

 

امتیاز شما به این مقاله :
User Rating
5 based on 2 votes
Service Type
اپوکسی ها
Description
اپوکسی ها
0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *