چسب بتن در بتن شیمی سازه

چسب بتن در بتن شیمی سازه

چسب بتن پلیمر امولوسیونی است که مقاومت کششی، خمشی و دوام بتن را افزایش می دهد ولی مهمترین خاصیت چسب بتن افزایش چسبندگی بتن می باشد.

چسب بتن از افزودنی های بتن است که امروزه در صنعت ساختمان کاربرد زیادی پیدا کرده است. اغلب این چسب بتن بدون نیاز به افزودن آب، کاملا هموژن بوده و مقاومت کششی، خمشی و همچنین دوام بتن، گچ و آهک را بالا می برند. مهمترین ویژگی و خاصیت چسب بتن، افزایش چسبندگی بتن است.

چسب بتن در بتن شیمی سازه

کاربرد چسب بتن در بتن شیمی سازه

کاربرد اصلی چسب بتن، در پروژه های تعمیراتی می باشد زیرا میزان چسبندگی بتن به سطح قدیمی را به مقدار قابل توجهی افزایش می دهد.

اگر سازه های بتنی دچار آسیب دیدگی سطحی و عمقی شده باشند با چسب بتن می توان آنها را ترمیم نمود که این ویژگی چسب بتن، هنگام نما سازی بر روی بتن های قدیمی نیز کاربرد دارد.

چسب بتن از نفوذ آب جلوگیری می کند و از این جهت برای آب بندی بتن بکار می رود، برای آب بند کردن منابع، استخرهای بتنی، ترمیم آسیب دیدگی کانال های آب، کف سالن های صنعتی، باند فرودگاهها، سدها، پایه پل ها و ستون ها و … می توان از چسب بتن بهره برد.

و همچنین از خصوصیات دیگر چسب بتن جلوگیری از ایجاد ترک در بتن و تبله کردن و افزایش عمر سازه های بتنی می باشد که چسب بتن تولیدی در بتن شیمی سازه دارای همه این ویژگی ها می باشد.

نحوه استفاده از چسب بتن در بتن شیمی سازه

برای استفاده از چسب بتن ابتدا آن را با آب مخلوط و رقیق و سپس با شن و ماسه و سیمان مخلوط می کنند و هر چقدر ضخامت بتن کمتر باشد و یا نیروی بیشتری بر آن وارد شود، مصرف چسب بتن بیشتر می شود. در این حالت لازم است قبل از چسباندن ملات جدید، یک لایه محلول چسب بتن به سطح زیرین مالیده شود.

چسب بتن در بتن شیمی سازه

شرکت بتن شیمی سازه ارائه دهنده چسب بتن با کیفیت عالی و ضمانت آن

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *